Atrakcje turystyczne Rewal i okolica

W przeciwieństwie do wielu mniej znanych kurortów nad Bałtykiem, atrakcje Rewala nie ograniczają się tylko i wyłącznie do rozległych plaż. Na marginesie pisząc - piaszczyste brzegi zlokalizowane właśnie w tej miejscowości całkiem powszechnie wśród turystów uważane są ze wyjątkowo sprzyjające wszelkim formom wypoczynku. Tak biernego - leżenie plackiem na kocu lub słodkie drzemanie w krzesełku pod parasolem - jak i zdecydowanie bardziej ruchliwego, typu siatkówka plażowa, wszelkie sporty wodne czy beach soccer. Nie należy jednak zapominać o spacerach, poszukiwaniu bursztynów oraz rozstawianych na czas wakacji atrakcjach pod postacią zjeżdżalni, trampolin i tym podobnych urządzeń.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek.

Wracając do zarzuconej na chwilę myśli - na interesujące atrakcje Rewal raczej nie każe długo czekać. Po wypakowaniu bagaży i wstępnym urządzeniu się w wynajętym pokoju, pierwsze kroki można równie dobrze skierować w stronę plaży, jak i na miasto. W trakcie wakacji niekwestionowanym centrum kulturalnym miejscowości staje się amfiteatr. To nie tylko scena odgrywania sztuk, również kabaretowych występów czy muzycznych koncertów. Wisienką na torcie jest coraz popularniejszy konkurs Miss Bałtyku. Warto przejść się także iście cudowną Aleją Róż i Zakochanych, obsadzoną pięknymi kwiatami i z uroczymi rzeźbami znanych i lubianych postaci literackich. A skoro już mowa o figurach - istotnym punktem Rewala jest Pomnik Rybaka, postawiony przy ulicy Saperskiej.

Rewal atrakcje gwarantuje również w nieco innych dziedzinach. Na przykład uprawianiu sportu. Kilka zadaszonych pływalni (m.in. Jantar i Polonia) pozwala na odrobinę wodnego szaleństwa bez względu na temperaturę za oknem. Oczywiście prosty basen nie jest w stanie w ogóle konkurować z frajdą płynącą z kąpieli na morskich falach - jednak “na bezrybiu i rak ryba”. Do Rewala warto zabrać ze sobą rower - lub zabrać środki na wypożyczenie ich na miejscu. Przejażdżki Rewalską Krainą Słońca bądź Wschodnim Szlakiem Łącznikowym dają przynajmniej dwie atrakcyjne możliwości: dobry sposób zadbania o kondycję, a przy okazji docenienia uroków estetycznych polskiego wybrzeża. Na lubiących aktywność czeka jeszcze rozbudowany kompleks ze stadionem lekkoatletycznym, boiskami, skateparkiem, kortami tenisowymi oraz halą widowiskowo-sportową.

Atrakcje dla dzieci w Rewalu również są dostępne. Dużo pozytywnych wrażeń powinna zapewnić wizyta w tutejszym Parku Wieloryba. To wyjątkowe miejsce, które zapewnia nie tylko mnóstwo rozrywki, ale też pewną dawkę zawsze przydatnej edukacji. Jeśli milusińskim wyjątkowo mocno przypadną do gustu realistyczne modele przedstawicieli (nad)morskiej fauny, koniecznie trzeba wybrać się do rewalskiego oceanarium. Żywe stworzenie zawsze wzbudza zdecydowanie więcej ciekawości i pozytywnych emocji, niż najlepsza nawet rzeźba. Zwłaszcza, kiedy ryby, kraby, koralowce i inne rodzaje zwierząt mienią się najróżniejszymi kolorami.

To jeszcze nie wszystko, co jako atrakcje dla dzieci Rewal ma do zaproponowania turystom. Do miejscowej czołówki w tej kategorii z pewnością zalicza się Bajkowa Chata. Instalacje przedstawiające baśniową menażerię to niemal kompletny zestaw najważniejszych postaci, które pojawiają się w opowieściach dla najmłodszych. Od komiksowych herosów, przez bohaterów w stylu Śpiącej Królewny czy Jasia i Małgosi, aż po budzących największą grozę antagonistów w typie Baby Jagi bądź Królowej Śniegu.

Na tym z pewnością nie kończą się atrakcje w Rewalu. Jest przecież jeszcze przebiegająca przez miejscowość Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Jej pierwsza trasa łączy kilka kolejnych miejscowości wybrzeża, od Trzęsacza do Pogorzelicy. Natomiast druga nitka prowadzi przez 14 stacji aż do Gryfic. Wiele z obsługujących tę kolej dworców cieszy się zasłużonym statusem zabytku. Bez wątpienia równie godne zobaczenia są kościół Najświętszego Zbawiciela oraz rewalskie wieloryby - rzeźby nawiązujące do jednej z najważniejszych lokalnych legend.

Morze, a może raczej ocean możliwości sprawia, że atrakcje Rewala umilą czas praktycznie każdemu, kto jest otwarty na nowe wyzwania oraz doświadczenia.

rozwiń
Atrakcje turystyczne Rewal i okolica

Fajna sprawa, bardzo dobry pomysł architektoniczny....

Krzysztof
km Rewalskie wieloryby

Plaża bardzo fajna, szeroka z drobnym piaskiem, płytką wodą idealna dla dzieci. Zadbana, kosze n...

Krzysztof
km Plaża

Park Wieloryba w Rewalu to atrakcja głównie dla młodszych, aczkolwiek dorośli również coś sta...

Michał

Polecam zdecydowanie dla dzieci. Park jednakże wymaga inwestycji, co nie usprawiedliwia drogich bil...

Krzysztof
km Park Wieloryba

Wspaniała rozrywka dla wszystkich którzy potrzebują odrobiny adrenaliny i nie boją sie wysokośc...

Tomasz Oleszek
km Park linowy Gibon

Miejsce idealne dla każdego, dosłownie dla każdego. Miniaturowy świat latarni morskich i kolejek...

Ania Merecik

Rewelacja! Ciuchcie śmigające w miniaturowym świecie, wzorowo odtworzone latarnie morskie. Dzieci...

Michał
kmDziwnów Park Miniatur i Kolejek
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij