Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela

Obecny Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela został wzniesiony na miejscu dawnej kapliczki, którą z kolei zaadaptowano z szopy rybackiej, mieszczącej około 150 osób. Budowę kościoła rozpoczęto w styczniu 1976r., a ukończono dwa lata później. Wybudowana świątynia mogła już mieścić przy maksymalnym wypełnieniu nawet 1500 wiernych.

Kościół obrysem, owalem muru i konstrukcją dachową obrazuje serce. Charakterystyczną cechą jest skrzyżowanie obrysu serc: serca wnętrza (ludzkiego) z sercem dachu-góry (boskiego). Wystrój wnętrza świątyni i gabloty zewnętrzne wykonała pracownia kowalstwa artystycznego w technice metaloplastyki. Przez wzgląd na ograniczoną powierzchnię zabudowy, dla powiększenia gabarytu kościoła wybudowano duży chór o profilu amfiteatralnym. Ważną ozdobą kościoła jest główna część tryptyku z kościoła p.w. Św. Mikołaja w Trzęsaczu, z podobiznami Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus, Św. Agnieszki, Św. Katarzyny, Św. Piotra, Św. Pawła oraz Św. Ottona z Bambergu.

Kościół wybudowano tzw. systemem gospodarczym, czyli wyłącznie z ofiar parafian i wczasowiczów. Ponadto, miejscowa ludność własnoręcznie wznosiła świątynię. Niezwykle ciekawy jest fakt, iż podczas dwuletniej budowy kościoła nie zrobiono ani jednego dnia przerwy w sprawowaniu mszy świętych. Niewielka kapliczka na miejscu której stanął kościół pozostała wewnątrz podczas budowy.

Po wzniesieniu świątyni, przeniesiono siedzibę parafii z Karnic do Rewala i 01.09.1982 r., erygował w Rewalu właśnie, nową parafię p.w. Najświętszego Serca Zbawiciela.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela był niegdyś małą kapliczką i szopą rybacką. Wzniesiono go w 1978 r. Obrysem, owalem muru i konstrukcją dachową obrazuje serce. W środku jest wiele ozdób wykonanych techniką metaloplastyki. Ważną ozdobą jest główna część tryptyku z kościoła Św. Mikołaja w Trzęsaczu. Kościół powstał wyłącznie z ofiar parafian i wczasowiczów

Kościół wart uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

LINK DO PANORAMY
Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela, zobacz gdzie w Rewalu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij