Bałtyk może nie jest najcieplejszym morzem, ale wiele osób uważa plaże go okalające za jedne z najpiękniejszych w Europie. Nadmorskie miejscowości kuszą często malowniczą okolicą, możliwością aktywnego wypoczynku na plaży, a także poznania morskiej kultury oraz przyrody. Jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości położonych nad polskim morzem jest Rewal. Dlaczego akurat tam warto spędzić wakacje?

  • Rewal – kilka słów o miejscowości wypoczynkowej

Rewal to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim. Do 1945 roku nosiła nazwę Rewahl, a początkowo po wojnie nadano jej nazwę Pamiątkowice. Rewal leży na Pobrzeżu Szczecińskim w powiecie gryfickim. Miejscowość ma niespełna tysiąc mieszkańców, jednak w sezonie tętni życiem z uwagi na wielu turystów, którzy właśnie tę miejscowość wybrali sobie na letni wypoczynek.

Co ciekawe, pierwsze wzmianki o tej miejscowości pojawiają się już w XV wieku. Jednak jako miejscowość wypoczynkowa Rewal zasłynął dopiero na początku XIX wieku, kiedy to zaczęli przyjeżdżać tutaj regularnie letnicy.

  • Rewal i okolice – co warto zobaczyć?

Rewal słynie z pięknej plaży, którą można podziwiać z tarasu widokowego. Taras może posłużyć do podziwiania także najbliższej okolicy, a także przepięknych wschodów i zachodów słońca nad morzem.

Atrakcją cieszącą się bardzo dużą popularnością jest też Park Wieloryba, w którym można zobaczyć repliki wielu gatunków morskich zwierząt. Można tu spotkać zarówno bałtyckie morskie stworzenia, ale i takie, które zamieszkują odległe wody mórz i oceanów.

Najbliższa okolica skłania do pieszych i rowerowych wycieczek. Jednym z ciekawszych szlaków jest Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9).

Rewal jest dobrą bazą wypadową dla zwiedzania Pobrzeża Szczecińskiego. Dom Wypoczynkowy Gąsiorowski w Rewalu, to miejsce, z którego można zaplanować sobie krótkie wycieczki po okolicy. Ciekawym miejscem jest np. Nadmorska Kolej Wąskotorowa obejmująca aż 14 stacji (długość trasy to w sumie blisko 40 km). Kolejką można udać się do pobliskiego Niechorza, gdzie warto przede wszystkim zobaczyć Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz wstąpić do Motylarni.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij