Nawet krótki wypoczynek jest lepszy niż żaden. A mając już 2-3 dni do dyspozycji, perspektywa wyjazdu do jakiegoś kameralnego kurortu z dala od wielkich miast kusi bardzo mocno. Ulec takiemu pragnieniu to żaden wstyd, a późniejsze korzyści z mini-wakacji 2016 mogą później okazać się całkiem wymierne. Jak choćby po weekendzie nad morzem w Rewalu.

Ten zachodniopomorski kurort szczyci się sporą paletą oferowanych turystom atrakcji i doznań. Są wśród nich zarówno propozycje stricte letnio-sezonowe, jak też “magnesy” przyciągające przez calutki rok. Takie np. pływanie i inne zabawy w wodzie - niby najlepiej sprawdza się jako wytchnienie od upału przy udziale morskich fal, a równie dobrze może być sposobem na rozgrzanie się w zimowy wieczór. Oczywiście pod warunkiem, że kąpiel będzie miała miejsce w jednym z licznych basenów. A to tylko jedna z opcji na weekend nad morzem spędzany w Rewalu aktywnie.

Przy czym pozostałe wymagają już raczej konkretnych warunków pogodowych. Jazda na rowerze po niezliczonych kilometrach szlaków, ekstremalne szaleństwa w skateparkach czy na paralotniach w Trzęsaczu, wreszcie gra w tenisa lub ulubioną grę zespołową na terenie rewalskiego kompleksu sportowego - trudno je sobie wyobrazić w intensywnym deszczu. Jednak nawet fatalna aura nie musi zmienić weekendu nad morzem w Rewalu w kompletnie nieudaną wyprawę. Wtedy można wybrać zwiedzanie.

Tutaj więcej ma do zaoferowania najbliższa okolica niż samo miasteczko. Latarnia i Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, niemal zupełnie zapomniany pałacyk w Dreżewie, lędziński wiatrak czy stojące nad krawędzią klifu pozostałości po gotyckim kościółku w Trzęsaczu. A to tylko część miejsc wartych zobaczenia przy okazji weekendu w Rewalu. Zachwyt nad bogactwem przyrody i niepowtarzalnym krajobrazem gwarantują rozmieszczone tu i tam punkty widokowe, a motylki w brzuchu można poczuć przechadzając się z ukochaną osobą po przepięknej Alei Róż i Zakochanych. Zwłaszcza przy pomniku Romea i Julii, ukazanym w romantycznej pozie.

Szczęśliwi rodzice nie muszą się martwić, że zabraknie ciekawych zakątków dla ich pociech. Weekend nad morzem w Rewalu można w 2016r. zacząć od wizyty w Bajkowej Chacie, która przenosi swoich gości w zaczarowany świat klasycznych i niosących pewne wartości baśni. Niezwykła opowieść wiąże się także z rewalskimi wielorybami - legenda doczekała się pomysłowego symbolu: oryginalnych rzeźb przy jednym z zejść na plażę. Rozrywkę i edukację w niezwykły sposób łączą niewielkie oceanarium czy pełen wspaniałych miniatur morskich stworzeń Park Wieloryba.

Można postać garść złotych monet przeciwko garści orzechów, że nikt nie będzie żałował wyjazdu na weekend nad morze do Rewala. I to niezależnie od pory roku, wystarczy odpowiednio skorzystać z dostępnych tutaj atrakcji.


REKLAMA: Tym którzy wybierają jednak góry polecamy weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij